מייצרים הכנסה נוספת מבלי לצאת מהבית: כל הסיבות להירשם ללימודי שוק ההון

אין מי שלא שמע על שוק ההון, על מניות, הרווח הפוטנציאלי וכדומה. למרות זאת, מי שמתעניין בהשלמת הכנסה או אולי אפילו יצירת מקור הכנסה מרכזי, ימצא עצמו עם יותר שאלות מתשובות. מהיכן מתחילים? כיצד עושים זאת מבלי להפסיד? האם וכמה ניתן בכלל להרוויח? כמה כסף אצטרך להשקיע? במה מדובר מעבר ל"מניות"? ועוד שאלות חשובות נוספות. לפני שתקבלו עליהן תשובה מוסמכת ותלמדו את התחום כראוי, בהחלט לא מומלץ להיכנס אליו! אז מה התשובה?

ידע הוא כוח

לימודי שוק ההון, הם בין סוגי לימודי ההעשרה המעשיים, אשר ניתן ללמוד כיום בזמנכם החופשי. לא מדובר על לימודים ארוכים מסוג לימודים אקדמיים. גם לא מדובר על קורס קצר ומהיר. יש כאן למעשה עולם ידע מיוחד במינו, שהוא כנראה עשיר ומורכב יותר מכפי שרובנו נוטים לחשוב. זה לא רק עניין של רכישת מניה אטרקטיבית ומכירתה בזמן הטוב ביותר. לכן, מומלץ מאוד ללמוד זאת ממקור איכותי, מקצועי ומנוסה. באמצעות לימודים במכללת פסגות למשל, תוכלו להיכנס לעניינים במהירות ובצורה בטוחה. שימו לב: בשוק ההון ניתן להרוויח אבל ניתן באותה מידה גם להפסיד. מבחינה זו ידע הוא כוח וידע איכותי מבעלי ניסיון, שווה זהב. תרתי משמע.  

אז למה זה כדאי?

לימודי שוק ההון כדאיים מהסיבות הבאות:

 • פתח לרווחים – ניתן להפיק מכך רווחים אשר יהוו השלמת הכנסה ואפילו להתפרנס רק מכך. כמו כן, אלה רווחים גבוהים יותר מרווחים הרגילים של אדם פרטי, אשר כספיו מושקעים בעו"ש ובחסכונות.
 • צורת עבודה נוחה וגמישה – ניתן לעבוד בכך מכל מקום ובכל זמן, כולל מהבית. היקף העבודה יכול להיות חלקי או רחב יותר, לפי החלטתכם.
 • גיוון במקורות ההכנסה – על רקע מצב כלכלי לא יציב ועתיד לא ידוע, זהו מקור הכנסה שימושי נוסף, אשר מצמצם סיכונים.
 • נזילות – יכולת למשוך כסף בכל נקודת זמן שנוחה לכם.
 • הרחבת ידע לאנשים פרטיים – גם לאדם הפרטי הממוצע, יש כספים משלו אשר מושקעים בבורסה בעקיפין, על ידי גורמים אחרים, כגון קרנות פנסיה ובנקים.
 • הרחבת ידע לעוסקים בתחומים פיננסיים, כמו בנקאים למשל.
 • פתח לתעסוקה בעולם הפיננסי.
מייצרים הכנסה נוספת מבלי לצאת מהבית: כל הסיבות להירשם ללימודי שוק ההון

עוד כמה נקודות חשובות

יש הרבה מה לומר וללמוד על תחום זה, אך כמה נקודות חשוב במיוחד לציין, בהקשר הלימודים:

 • ניתן להתקדם בשלבים – יש הרבה מה ללמוד, אך אפשר בהחלט לחלק זאת ל"מנות" קטנות.
 • מגוון דרכי לימוד – ניתן ללמוד פרונטאלית וגם מרחוק או בשילובים של שני האופנים, לנוחותכם.
 • כן, גם "קריפטו" – הלימודים כוללים  גם התייחסות למטבעות דיגיטליים והשקעה בהם.
 • הרווח לא מובטח – השקעה בשוק ההון איננה הבטחה לרווחים או להתעשרות מהירה. הרווחים תלויים בכם.
 • לא קופצים ישר למים – ניתן וחשוב לתרגל והרבה, לפני שמתחילים להשקיע בפועל ולסכן את כספכם.

אז האם זה כדאי?

קודם הסברנו לכם על כל הסיבות, שבגללן לימודי שוק ההון כדאיים. אז למה לחזור עכשיו לשאלה, האם זה כדאי? הסיבה לכך פשוטה: לכל אדם, נסיבות מיוחדות משלו. מה שכדאי לאחד, לא בהכרח כדאי לאחר, במצב מסוים שבו הוא נמצא. מאחר שמדובר על השקעה בלימודים שיש בהם בכל זאת אתגר לא קטן, מוטב לעשות זאת, בנקודת זמן שבה הדבר מתאים לכם במיוחד. כלומר לקחת את הזמן ולחשוב, האם וכיצד הידע הזה ישתלב בחייכם בהתאם לכך, מתי יתאים לכם ללמוד זאת.

לסיכום

הנושא בכללו, בהחלט חשוב וכדאי ללימוד. כמו כן, נזכיר כי ניתן ללמוד זאת באופן הדרגתי. כך שקורס בסיסי יספק לכם גם הבנה שימושית לחיים וגם המחשה.

מאמרים אחרונים

מהו שרת? הכל על סוגי שרתים, רכיבים, חוות ושירותי ענן

מאמר מקיף הסוקר את עולם השרתים, מסביר מה הם שרתים, מתאר סוגים שונים של שרתים ואת ההבדלים ביניהם למחשבים אישיים. המאמר מפרט את הרכיבים המרכזיים של שרתים, יתרונות חוות שרתים ודוגמאות לספקי אחסון ושירותי ענן מובילים.

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל