עולם דיגיטלי: מה אנחנו יודעים על המטבעות הדיגיטליים קריפטו?

מטבע דיגיטלי נשמע כרעיון מוזר מעט, זאת למרות ששומעים אותו כבר לא מעט זמן והוא בהחלט תחום מבוסס ופעיל. האדם הממוצע לא התנסה בכך ולגביו, מדובר עדיין בדבר מעט מסתורי. אז מה אתם יודעים על "מטבעות קריפטו"? מדוע עשוי להיות כדאי לכם ללמוד יותר על כך? וכיצד עושים זאת היטב?

מסתורי, אבל לא כל כך

מחד, תחום המטבעות הדיגיטליים נשמע מסתורי מעט, אם עדיין לא התנסיתם בו. מדובר סך הכול במטבע שאיננו פיזי. מאידך, מנקודת מבט אחרת, סביר שאתם דווקא די מנוסים בדברים מסוג זה. למה הכוונה? רובנו מכירים היטב את נושא כרטיסי האשראי. כמו כן, לאדם הממוצע יש ניסיון רב עם חשבון עובר ושב. מדובר בסוגי אינטראקציה עם עולם הכספים, שהם "וירטואליים" לגמרי. כך שאין צורך להירתע יותר מדי מרעיון המטבע הדיגיטלי. ללא ספק, אם תיקחו קורס טוב לנושא זה, תיכנסו לעניינים מהר יחסית והכל יתבהר. יש לא מעט מקומות בהם אפשר ללמוד קורס קריפטו ברמה גבוהה. בקורסים כאלה, תקבלו רקע תיאורטי מורחב על תחום זה, לצד ידע מעשי, כיצד להשקיע ולסחור בו. בתוספת תרגול שיינתן בקורס, אתם אמורים לצאת ממנו כשאתם ערוכים להתחיל את דרככם בהשקעה ומסחר.

הסבר רקע קצר

מטבע דיגיטלי כגון ביטקוין, הוא מטבע שקיים רק באופן “וירטואלי”. על בסיס מוסכמה בין אנשים ולא על בסיס חפצים פיזיים (כגון מטבעות או שטרות). בהתאם לכך, זה לא סוג של כסף שהממשלה מדפיסה. אז מי מנהל את העניינים, למשל לגבי ביטקוין? כאן התחום נעשה מורכב אפילו יותר, מאחר שאין ניהול מרכזי. אגב, ביטקוין הוא רק דוגמה אחת למטבע כזה. יש עוד מטבעות רבים, חלקם ידועים יותר כגון אתריום וחלקם פחות. ברמה הטכנית, מטבעות כאלה מבוססים על מנגנון מיוחד, מורכב למדי, אשר מכונה בלוקצ’יין. במסגרתו, ניתן מענה לרישום המידע על מטבעות אלה והבעלות עליהם. אבטחת המנגנון נעשית באמצעות הצפנה ולכן המטבעות מכונים גם בשם Cryptocurrency. מטבעות כאלה מאוחסנים בתוכנה מיוחדת, אשר מכונה ארנק דיגיטלי.

עוד כמה נקודות חשובות

השקעה במטבעות דיגיטליים ומסחר, הם נושאים מורכבים. מי שמצפה לעשות מכך כסף קל ומהיר, בעזרת טיפ או שניים, עשוי להתאכזב מאוד. כך גם מי שמצפה להתפרנס מכך בהמשך מבלי להשקיע עבודה וזמן. מדובר מבחינה זו, על תחום שדומה להשקעות רגילות בבורסה. זו "עבודה" לכל דבר, אשר מחייבת ידע, ניסיון והשקעה מתמשכת. יותר מכך – מדובר על אסטרטגיות השקעה שונות ועל יצירת תיק השקעות. תיק זה, גם צריך להיות מגוון מספיק בכדי לצמצם היפגעות מסיכונים. כל ההתנהלות בנידון אצל משקיעים וסוחרים, מזכירה לא מעט השקעה בבורסה, למרות שבהחלט מדובר בתחום מיוחד בפני עצמו. פוטנציאל לרווח יש כאן בהחלט, אך גם סיכונים כאמור. ישנם גם היבטי אבטחה ופרטיות, אשר חשוב להיות מודעים להם. שוק המטבעות הדיגיטליים הוא שוק דינאמי מאוד. לכן, חשוב לדעת לנתח את המידע הטכני הרב, אשר מצטבר לגבי המתרחש בשוק. כך מפיקים תובנות מעשיות ומקבלים באופן טוב יותר, החלטות לגבי ההשקעה. גם הקורס הטוב ביותר לא יאפשר לכם לחזות את העתיד, אך בהחלט תוכלו לבצע הערכות זהירות ולהרוויח בטווח הארוך.

לסיכום

אין ספק שעולם המטבעות הדיגיטליים יישאר איתנו עוד זמן רב. כך שקורסים מסוג זה ובכלל העיסוק במטבעות כאלה, עשוי להיות כעת וגם בעתיד, כיוון מעניין ומועיל להשקעה. גם מבחינת קורסים וגם מבחינת יישום הידע שמקבלים בהם.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל