החבילה לא הגיעה: למי פונים כשהמשלוח מתעכב?

בשנים האחרונות נרשמת מגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים בוחרים לבצע הזמנה של מוצרים דרך האינטרנט, בין אם דרך אתרים ישראליים או אתרים בינלאומיים כמו אלי אקספרס, שיין, אייבי או אמזון. ההמתנה לחבילה עשויה לקחת בין מספר ימים ועד שבועות, תלוי בגודל המשלוח וכן בזמנים בהם מבצעים את המשלוח. אם מדובר למשל בתקופת המבצעים הגדולה, ההמתנה עלולה להגיע גם לחודשים ארוכים. בנוסף, צריך לקחת בחשבון כי דואר ישראל מתמודד עם עומס גדול מאוד בכל הקשור לקבלה ואישור של חבילות לצד חבילות אשר עוברות לבדיקה של המכס. אם גם החבילה שלכם מתעכבת, להלן כל הצעדים שאותם ניתן לבצע בשביל לבחון היכן היא נמצאת ומתי תקבלו אותה.

פנייה למוכר

אם אתם רוכשים בפלטפורמות כמו אלי אקספרס או אייבי, רצוי לשלוח הודעה למוכר ולבחון מולו מהו הסטטוס של החבילה שלכם. לעיתים החבילה מתעכבת מעבר לים בעקבות עומס או עצירה של משלוחים, ועל כן המוכר שלכם יכול לבחון במדינה בה הוא מתגורר היכן החבילה דרך רשות הדואר המקומית. שימו לב כי ל

פנייה לחברת השילוח

כיום נהוג לשלוח חבילות לא רק דרך הדואר אלא דרך חברות משלוחים גדולות, כמו פדקס. פנייה לנציגי השירות של החברות הללו יכולה לסייע לכם לבחון את הסטטוס של החבילה ובמידת הצורך גם לקבל סיוע בדמות החזר כספי, במידה והחבילה תקועה או לא הגיעה לישראל.

פנייה לשירות הלקוחות

רכשתם דרך חברה ישראלית או בינלאומית כמו אמזון, שיין או נקסט? ובכן, זה הזמן לפנות לשירות הלקוחות אשר זמין בעבורכם דרך פנייה במייל. כאשר פונים לשירות הלקוחות צריך לציין מראש את תאריך ההזמנה ואת המספר של החבילה, כך שניתן יהיה לאתר אותה ובהתאם לכך להחזיר לכם תשובות לגבי היכן היא נמצאת. במידה ומדובר באתר ישראלי, העדיפו ליצור קשר טלפוני וכן לבחון עם איזה חברת שילוח הם עובדים, כל זאת מתוך מטרה לבחון את הסטטוס העדכני ובהתאם לכך לבחור בין אפשרות של המתנה נוספת או קבלת זיכוי.

בדיקה מול רשות המיסים

דרך נוספת לברר איפה החבילה יכולה להתבצע באמצעות בדיקה אצל רשות המיסים. על פי החוק נדרש לבצע בדיקות רנדומליות לחבילות, כאשר דרך הבדיקה הזו ניתן להבין האם החבילה שלכם התעכבה בגלל בדיקה והאם אתם צריכים לשלם מכס בעקבות ההזמנה, כאשר החוק קובע כי כל חבילה מעל ל-75$ מחויבת במס.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, תוכלו לגלות היכן נמצאת החבילה שלכם ובהתאם לכך גם לקבל החלטה האם לקבל זיכוי או להמתין עד להגעתה. שימו לב כי ניתן לבחון בזמן אמת היכן היא נמצאת דרך אתרים מתמחים כמו אתר דואר ישראל, או האתר של חברת השליחות.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל