חבר מביא חבר – גרסת ההייטק: איך אפשר להרוויח מגיוס של אנשים אחרים?

גיוס בשיטת חבר מביא חבר תפס תאוצה בשנים האחרונות, בייחוד בתחום ההייטק. למעשה, ענף הייטק צומח בקצב מואץ ובהתאם לכך הדרישה לכוח אדם איכותי רק הולכת ועולה. בעקבות הביקוש הרב, החלו חברות לספק לעובדים אפשרות לגייס בעצמם חברים או מכרים לטובת שורה של תפקידים, כאשר גיוס של אנשים אחרים לחברה מהווה הזדמנות לשני הצדדים להרוויח – מועמדים יכולים לקבל עדיפות על פני מועמדים אחרים בגלל שהגיעו דרך החבר או אפילו לקבל גישה למשרות שלא מפורסמות ברשתות החברתיות, לצד המגייס עצמו שמקבל שורה ארוכה של הטבות.

גיוס בשיטת חבר מביא חבר – שורה של הטבות

חברות ההייטק הבינלאומיות כמו גם המקומיות משקיעות מאמצים רבים לטובת גיוס של עובדים. על מנת לאייש את המשרות ובהתאם לכך להוביל לצמיחה של החברה, החלו החברות להשקיע בתחום של העובדים הקיימים וזאת על ידי מתן שורה של הטבות הכוללות בין היתר בונוס כספי, פרסים כמו טאבלט או מחשב נייד לצד פינוקים כמו למשל חופשה מעבר לים. מדובר בהזמנות מעולה בעבורכם כמי שעובד/ת בחברה לנצל את הפלטפורמה בעבודה לטובת יצירה של רווח אישי, וזאת במידה ואכן המועמד או המועמדת אותו גייסתם המשיך בעבודה לפרק זמן של לפחות שלושה חודשים ועד חצי שנה.

כאמור, בשביל מועמדים שרוצים להיכנס לתחום או לשדרג את המשרה הקיימת באמצעות קבלה לחברה אחרת, מדובר בהזדמנות מעולה להיחשף למרקם הפנים ארגוני ואף לקבל הצצה למגוון רחב של תפקידים, כל זאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים להתקבל, כתוצאה מהשיטה הזו לעומת שיטה של גיוס על ידי חברת השמה. מדובר בהזדמנות שאותה אסור לפספס, בוודאי בענף מבוקש כמו ענף ההייטק אשר נמצא בתהליך גיוס מואץ, מתוך מטרה להמשיך בפעילות הפיתוח של חברות קטנות כמו גם תאגידים.

שיטה שמוכיחה את עצמה

אין ספק כי השיטה של חבר מביא חבר היא שיטה שמוכיחה את עצמה, ועדות לכך ניתן למצוא במוטיבציה הגבוהה מצד העובדים לגייס חברים, בני משפחה כמו גם עמיתים לצד חשיפה לחברות מובילות בתחומן אשר מציעות הטבות אטרקטיביות מאוד שגם מאפשר למעסיקים להכיר טוב יותר את המועמד, על בסיס ההיכרות האישית, בייחוד אם מדובר בחברים או בני משפחה. למעשה, לאחר העברת קורות החיים, המעסיקים יכולים לתאם פגישה עם העובד שגייס ולקבל ממנו מידע נוסף, כל זאת מתוך מטרה להכיר בצורה טובה יותר את המועמדים, ובהתאם לכך לקבל החלטה לגבי איוש המשרות הפתוחות.

לסיכום

מדובר בתהליך גיוס שמאפשר לשני הצדדים להרוויח, העובד הקיים מקבל הטבות שיכולות להגיע לסכומי כסף נאים, בונוסים, חופשות כמו גם מתנות ואילו למועמד ניתנת האפשרות לקבל הזדמנות להיחשף למשרות בכירות כמו גם משרות התחלתיות.

מאמרים אחרונים

מהו שרת? הכל על סוגי שרתים, רכיבים, חוות ושירותי ענן

מאמר מקיף הסוקר את עולם השרתים, מסביר מה הם שרתים, מתאר סוגים שונים של שרתים ואת ההבדלים ביניהם למחשבים אישיים. המאמר מפרט את הרכיבים המרכזיים של שרתים, יתרונות חוות שרתים ודוגמאות לספקי אחסון ושירותי ענן מובילים.

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל