קרנות סיוע לעמותות: מה זה אומר – ולמה כל עמותה צריכה לדעת מה זה?

כבעלי עמותה או כנציגים של העמותה אתם בוודאי יודעים כי חלק בלתי נפרד מניהול של תהליך גיוס הכספים כולל בין היתר איתור של מקורות מימון. אחד ממקורות המימון האיכותיים ביותר בעבור עמותות כולל פנייה לקרנות סיוע אשר תומכות בעמותות, וזאת באמצעות סיוע כספי שיכול להגיע גם למיליוני שקלים. מה זה קרנות סיוע וכיצד תוכלו לפנות אליהן מתוך מטרה להגדיל את היקף הגיוס? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

קרנות סיוע לעמותות – כל מה שצריך לדעת

כל עמותה צריכה לדעת מה זה קרן סיוע, וזאת בשל תרבות הנתינה של בעלי הון אשר מחליטים להקים קרן סיוע שנועדה לסייע לטובת הפעילות השוטפת של עמותה. קרנות סיוע לעמותות עשויות להיות קרנות אשר נוסדו על ידי בעלי הון, משפחות או ארגונים וחברות אשר החליטו להקים מתוך אחריות תאגידית את קרן הסיוע לעמותות. נהוג לחלק את הקרנות למספר סוגים: קרנות תפעוליות אשר מפעילות באופן עצמאי פרויקטים למען הקהילה, קרנות המתמחות בחלוקה של מענקים לטובת מימון מלא או חלקי של פרויקטים מצד עמותות לצד קרנות המשלבות גם את הפן העצמאי לצד קידום של פרויקטים בחסות של הקרן. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם כנציגים של בעלי עמותה או הבעלים של העמותה לקדם תהליך של גיוס כספים המתבצע ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר, כל זאת בליווי אישי.

למעשה, דרך האתר של חברת אטלס תוכלו להוביל ליצירה של מענה המגיע  לידי ביטוי בחשיפה לקרנות שיכולות לתמוך בפעילות של העמותה שלכן, בהתאם לתחום הפעילות. שימו לב כי הקרנות נחלקות לתחומי עניין רבים הכוללים בין היתר: רווחה, חינוך, שירותים חברתיים, אומנות ותרבות מחקרים חברתיים ועוד. יש קרנות אשר ממנות פרויקטים אשר עוסקים רק בתחומים ספציפיים ויש גם קרנות שמהן ניתן לקבל מימון חלקי או מלא, בהתאם לתחומי עניין מגוונים.

פנייה לקרנות – כך תעשו זאת באופן הטוב ביותר

אם עד לפני מספר שנים היכולת שלכם כבעלי העמותה או כנציגים לפנות לקרנות הייתה מוגבלת לגמרי, כיום באמצעות פלטפורמות מתקדמות כמו למשל הפלטפורמה של חברת אטלס ניתן לבצע פנייה ישירה לקרנות התומכות בפעילות של עמותות, וזאת דרך הפרופיל האישי ותוך שימת דגש על פנייה מדויקת. כאן תוכלו למצוא טיפים לטובת ביצוע הפנייה וכן קידום תהליך גיוס כספים, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר ליצירה של מענה פיננסי המגיע לידי ביטוי באמצעות קבלת מענקים מלאים או חלקיים מצד קרנות התומכות בפעילות בהתאם לתחום שבו אתם פועלים. ככל שמקדמים את התהליך הזה של גיוס המתבצע באמצעות פנייה לקרנות, ניתן להוביל ליצירה של מענה פיננסי וכן יצירה של מערכת יחסים ארוכת טווח עם קרן התומכת בהרחבת הפעילות, כחלק מההבנה כי גיוס כספים הוא המנוע לפעילות.

לסיכום

קרנות סיוע לעמותות מהוות מקור איכותי וחשוב מאוד לטובת גיוס כספים להמשך פעילות העמותה, בין אם מדובר בעמותה חדשה ובין אם מדובר בעמותה ותיקה. באתר של חברת אטלס תוכלו לקבל מידע אודות פנייה לגיוס לקרנות ואף לאתר את הקרנות שיכולות להתאים לאופי הפעילות שלכם, כל זאת בלחיצת כפתור ועם שימת דגש על היכולת לקבל גם ליווי מקצועי לכל אורך הדרך. אפיק גיוס זה הינו בעל משמעות ועל כן נדרש להתחיל ולבצע את התהליך כבר עכשיו, כל זאת מתוך מטרה להשלים בסופו של דבר את גיוס הכספים באמצעות איתור של מקורות מימון איכותיים.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל