מעורר השראה: הכירו את סיפור הגבורה שהביא להקמתה של עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי

סיפורו של רפי אדרעי ז"ל הוא סיפור אחד מתוך 4,000 סיפורי גבורה של לוחמים אשר חירפו את נפשם למען המולדת. כמי שתמיד ראה בעשייה החברתית ובהגנה על המולדת כחלק בלתי נפרד מסיפור חייו, אין ספק כי הקמתה של עמותת אחינועם על ידי בני משפחתו ממשיכה את המסורת ואף מחזקת את הערכים החברתיים שמלווים את בני משפחת אדרעי מאז ומעולם. כמי שרואים בפעילות החברתית כחלק בלתי נפרד, עכשיו הגיע הזמן לחשוף את הסיפור שלו וכיצד הוא ממשיך להוות מקור השראה בעבור בני משפחתו, גם שנים ארוכות לאחר מותו.

רפי אדרעי – לוחם אמיץ ובעל תשוקה לעשייה חברתית

רפאל אדרעי נולד וגדל בעיר צפת למשפחה בת חמש נפשות. מגיל צעיר הוא התבלט מאוד בפן החברתי, ועדות לכך ניתן למצוא בהשתלבות שלו בתפקיד מדריך בתנועת הנוער העובד והלומד, ובהמשך גם הפך לראש המדריכים בעיר צפת. רפי אדרעי ז"ל ראה בעשייה החברתית כחלק משמעותי מההגנה על המולדת, בוודאי בתקופה רגישה כמו בזמן השלטון הבריטי. סיפור הגבורה שלו הגיע לידי ביטוי עוד לפני פרוץ מלחמת יום העצמאות, וזאת בעקבות תלייה של דגל מאולתר של מדינת ישראל לאחר שהשלטון הבריטי עזב. סיפור הגבורה שלו ממשיך גם בזמן הלחימה כאשר בחר להצטרף לכוחות הלוחמים ועזב את העיר צפת,  כאשר בגיל 24 בלבד הוא מצא את מותו בעקבות חדירה של רסיס לעורפו.

ממשיכים את המורשת באמצעות עשייה חברתית

בני משפחתו החליטו להמשיך את המורשת החברתית ולהקים את עמותת אחינועם. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי התחנכו על סיפור הגבורה של הדוד האהוב, והחליטו למנף את הסיפור לטובת יצירה של עשייה חברתית ענפה, ללא כוונות רווח. העמותה הוקמה לראשונה בשנת 2018 מתוך חובה מוסרית וערכית לצמצום פערים בחברה הישראלית וכן חיזוק הפריפריה, כאשר לאורך השנים הצרפו לעשייה מתנדבים רבים שממשיכים את הפעילות ואף מסייעים לקידום של שורת תוכניות חברתיות מהפכניות.

מקדמים בני נוער בסיכון באמצעות תוכנית ליווי אישי

הדאגה להון האנושי היא חלק בלתי נפרד מהעשייה של עמותת אחינועם. תוכנית בולטת ומרכזית של העמותה מתמקדת במתן של סיוע לבני נוער המוגדרים בתור נוער בסיכון, אולם אינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה. במסגרת התוכנית הזו מאתרת העמותה תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ ותוך שימת דגש על אזור הפריפריה, ובמסגרת הזו מעניקה לכל משתתף תוכנית אישית המותאמת לצרכים הנדרשים, כחלק מהבנה כי הליווי המתבצע החל מגיל 16 ונמשך עד להשתלבות בשוק התעסוקה בגילאים בוגרים יותר הוא זה שמאפשר להוביל למימוש הפוטנציאל. תוכנית דומה מיועדת בעבור נערים ונערות מאזור הפריפריה, והיא זוכה לתמיכה מלאה מצד רשויות הרווחה והחינוך. לאור ההצלחה, מתכננים בעמותה להרחיב את התוכנית גם לערים נוספות, כחלק מהבנה כי מדובר במעטפת בעלת משמעות אדירה לעתיד של דור העתיד במדינת ישראל.

לסיכום

הסיפור של רפי אדרעי ז"ל מלווה את בני משפחתו גם שנים רבות לאחר מותו. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל פרטים נוספים אודות תוכניות נוספות של העמותה, החל מחלוקה של מחשבים ועד לשיפוץ מבנים בעיר צפת וכן קידום של חינוך מוזיקלי. ביחד עם המתנדבים וכן עם מענה הניתן בעבור כל תלמיד הזקוק לכך, אין ספק כי עמותת אחינועם מצליחה למנף את הפעילות שלה וליצור שינוי משמעותי בחברה הישראלית.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל