טכנולוגיה שתעזור לכם להחזיר את השיער לראש: 4 טיפולים לבעיית התקרחות

לא מעט אנשים ברחבי הארץ ובעולם סובלים מנשירת שיער ומהתקרחות ברמה כזו או אחרת. התופעה קורית הן אצל גברים הן אצל נשים במידה שווה, ומושפעת מגורמים רבים: גנטיקה, גיל, תזונה, מתח נפשי ועוד. בעקבות ביקוש הולך וגובר לפתרונות לתופעת ההתקרחות, עולם הרפואה פיתח עם השנים לא מעט שיטות טיפול שמסייעות בהתמודדות עם אובדן שיער. מהן שיטות אלה וכיצד הן יוכלו להחזיר לכם את השיער? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

השתלת שיער

אחת השיטות הפופולריות ביותר לטיפול בבעיות התקרחות ונשירת שיער היא כמובן השתלת שיער. השיטה יעילה בעיקר להתקרחות באזור קו השיער הטבעי, מכיוון שהיא עובדת על ידי לקיחת זקיקי שיער מאזור תורם (לרוב, מדובר בחלקה האחורי של הקרקפת) והשתלתם באזור המקריח. קיימות שלוש גישות טיפוליות לשיטה זו, כאשר לכל אחת יתרונות וחסרונות, ועל הרופא המטפל ליידע את המטופל בכל שלוש גישות אלה ולהתאים לו את השיטה המתאימה ביותר עבורו. אם אתם מתעניינים בהשתלות שיער, תוכלו לקרוא מידע על מחיר של השתלת שיער באתר Balding. על פי רוב, מדובר בעניין לא זול, בין אם אתם בוחרים לבצע את הטיפול בישראל או במדינות אחרות, אך התוצאה עשויה להיראות טבעית ומשביעת רצון.

טיפול תרופתי

פתרון נוסף לבעיה של נשירת שיער והתקרחות הוא כמובן טיפול תרופתי על ידי כדורים. תרופות אלו נועדו כדי לעכב את פעילות האנזים 5 אלפה-רדוקטאז. אנזים זה גורם להורמון הטסטוסטרון להפוך לדיהידרוטסטוסטרון, מה שיכול לגרום לאובדן שיער. התרופה המוכרת ביותר שנמכרת כיום לצורך זה הינה פינסטריד (שם מסחרי – פרופסיה) ובדרך כלל היא ניתנת במינון של כ-1 מ"ג ליום. גם לטיפול זה יש יתרונות וחסרונות, כאשר יתרונותיו הברורים של הטיפול הם שהשימוש בו נוח ופשוט למדי ויעילותו גבוהה יחסית. אולם, יש לקחת בחשבון גם את החסרונות: כ-2% מהמשתמשים דיווחו שהתרופה גרמה להם לירידה בחשק המיני ומדובר בתרופה שאינה מביאה לפתרון מידי.

טיפול בתכשירים מקומיים

תכשיר מקומי שעשוי לסייע בתופעת ההתקרחות הוא תרסיס המכיל חומר בשם מינוקסידיל, לרוב בריכוז של כ-5%. נמצא כי שימוש בתכשיר זה עשוי להביא לעלייה בצמיחת השיער בשיעור של עד כ-60%, ואילו תכשיר בעל מינון נמוך יותר מביא לתוצאות בשיעורים נמוכים יותר והוא ניתן בעיקר לנשים. מדובר בתכשיר שהשימוש בו בטוח לחלוטין, אולם הוא מחייב מהטופל להקדיש זמן לטיפול בשיער כפעמיים ביום והוא פחות יעיל במקרים של התקרחות בחלקה הקדמי של הקרקפת.

טיפול PRP

שיטת טיפול PRP (פלסמה עשירה בטסיות) מתבצעת על ידי שאיבת דם מהמטופל. מהדם שנשאב, מבודדים את הפלסמה – סרום עשיר בחלבונים ובגורמי צמיחה. לאחר שמתבצע הבידוד, מזריקים את הפלסמה בחזרה אל תאי העור, וכך היא מרפאת ומעשירה את הרקמות הניזוקו. הטיפול הוכח כמסייע לצמיחה מחודשת של זקיקי שיער הן אצל נשים הן אצל גברים. מאחר שמדובר בתאי הדם של המטופל עצמו, הטיפול נחשב בטוח לחלוטין ותוצאותיו נחשבים למהפכניות בעולם טיפולי השיער.

סיכום

לסיכום, אין ספק שהתקרחות היא תופעה שמטרידה לא מעט נשים וגברים בארץ וברחבי העולם. אם גם מתמודדים עם נשירת שיער ומדובר בתופעה שמפריעה לכם ופוגעת בדימוי העצמי שלכם, אנחנו מציעים לכם לפנות לייעוץ רפואי כדי לאשש את הסיבה שבגינה אתם מקריחים ולהחליט יחד עם הרופא המטפל שלכם על שיטת טיפול מתאימה עבורכם. בהצלחה!

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל