וילון גלילה חשמלי וסוככים ממונעים למרפסת – אילו פתרונות הצללה טכנולוגיים יש היום בשוק?

בתים ופתרונות הצללה הולכים מאז ומתמיד היטב ביחד. בשנים האחרונות, הטכנולוגיה התווספה לעולם זה, בדמות "הבית החכם" ומוצריו השונים. כיצד הדבר משפיע מבחינת פתרונות ההצללה?

הצללה לבית – האתגרים והפתרונות

מזג האוויר הישראלי איננו מהנוחים ביותר. בוודאי בהקשר לשמש ולחום. אור השמש הישיר והחמסין המעיק, עשויים להיות בקיץ מטרד של ממש. גם בחורף ובכל עונות השנה, יש חשיבות גדולה ליכולת לשלוט על חשיפת הבית ופתחיו למזג האוויר. עם השנים, התפתחו כמובן מבחר פתרונות הצללה כמענה לכך. עוד מזמנים עתיקים ועד לימינו אלה, הם פופולאריים מאוד ומהווים חלק סטנדרטי בכל מבנה. לאוסף פתרונות זה, נוספו בשנים אחרונות גרסאות חשמליות של פתרונות ההצללה. אלה משכללים את יכולות ההצללה בדרכים מגוונות וכמובן, את השורה התחתונה של התועלות שהם מספקים. וילון גלילה חשמלי, שהוא פתרון הצללה מושלם לבית, מספק דוגמה אחת טובה לכך. לצידו יש נוספים, כגון סוככי מרפסת או תריסים חשמליים. ביחד, הם מאפשרים שליטה מרבית בכניסת האור והחום לחדרי המבנה. מוצרים אלה ניתנים לשליטה קלה מרחוק, כולל דרך סמארטפון, שלט רחוק ואפילו בשליטה קולית. ריבוי אפשרויות השליטה, יוביל לכך שפשוט תשתמשו בהם יותר מהרגיל. הדבר יתבטא בנוחות השימוש במבנה, בהנאה ממנו ואף בחסכון בחשמל על חימום וקירור. אילו פתרונות הצללה זמינים לשם כך? ומה לגבי הגרסאות הטכנולוגיות שלהם?

וילון גלילה חשמלי

וילונות עשויים לכסות דלתות זכוכית וחלונות, באופן שמגן משמש ישירה ומרכך את האור והחום שהיא מכניסה לחדר. וילון גלילה מאפשר לעצור אותו בכל נקודה במסלול תנועתו, בכדי להשיג את רמת השליטה המדויקת שרצויה לכם. אם משלבים זאת במערכת שליטה להתקני החשמל בבית (“בית חכם"), ניתן אף לקחת את הדברים לשלב הבא ולהפעיל את הכול בצורה מתוחכמת ואוטומטית. למשל, פתיחה וסגירה, בהתאם למידע שמגיע מחיישני אור וחום. כך מקבלים התאמה אישית מרבית לדרישותיכם. אם אתם למשל שומרי שבת, זהו מעין שכלול של "שעון שבת", שמזניק אותו לזמנים המודרניים.

סוככי מרפסת

סוכך למרפסת מהווה תוספת בעלת ערך רב מאוד, ביחס לעלותו. הוא מגן על כל מה שנמצא במרפסת, בין אם זה צמחים, ציוד מסוגים שונים שנמצא שם זמנית וכמובן, סוכך מגן עליכם. סוכך ממונע למרפסת, משפר את יכולתכם להפיק את מרב התועלת ממנה. חם מדי בקיץ? גשום בחורף? סוכך חשמלי ירחיב את טווח האפשרויות, להתמודד עם מצבים כאלה וליהנות מהמרפסת שלכם בכל ימי השנה. באמצעות מערכת בית חכם או שלט רחוק, תוכלו להפעיל אותו גם מתוך הבית, כאשר מזג האוויר בחוץ גשום. אגב, כל המערכות מסוג זה – וילונות, סוככים, תריסים ועוד, ניתנים גם להפעלה ידנית רגילה. תנועת הסוכך מבוצעת באמצעות מנוע חשמלי. למרות שהמוצר חשוף לתנאי הסביבה, אם הוא מוצר איכותי מספק אמין, סוכך מרפסת חשמלי כזה יתפקד היטב, במשך שנים. 

תריסים חשמליים

תריסים הם פתרונות הצללה שניתנים לכיוון מדויק מאוד, לשם שליטה מרבית בכניסת אור ובפרטיות מבחינת קו ראייה דרכם. ההפעלה החשמלית, מקלה ומעודדת שימוש ביכולות אלה ותמורה מרבית להשקעה ברכישת התריסים. אם עצם כלשהו יפריע לתנועת התריס, ישנו חיישן שיוכל לזהות זאת ולעצור בזמן. זהו היבט בטיחות חשוב מאוד כמובן. מבחינת הבטיחות, ניתן להיעזר גם בגלאי פתיחת תריסים בשילוב מערכת האזעקה במקום, כתשובה לניסיונות פריצה.

לסיכום

בכל בית שרוצים לשכלל, לשפץ או לבנות מחדש, כדאי לקחת בחשבון את פתרונות ההצללה הטכנולוגיים.

מאמרים אחרונים

מהו שרת? הכל על סוגי שרתים, רכיבים, חוות ושירותי ענן

מאמר מקיף הסוקר את עולם השרתים, מסביר מה הם שרתים, מתאר סוגים שונים של שרתים ואת ההבדלים ביניהם למחשבים אישיים. המאמר מפרט את הרכיבים המרכזיים של שרתים, יתרונות חוות שרתים ודוגמאות לספקי אחסון ושירותי ענן מובילים.

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

על הרכבת קואליציה בישראל